Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Nick Cave po tragické smrti syna znovu pracuje: Chystá desku a film

1. června 2016
12:37

V červenci uplyne rok od tragické smrti teprve 15letého syna hudebníka Nicka Cavea, který po požití LSD spadl ze skály na britském pobřeží. Australský muzikant se tragédii snaží překonat i prací. Chystá novou desku i film.

Nick Cave vydává desku po třech letech a světlo světa by měla spatřit 9. září. Písně z nového alba budou moci fanoušci tohoto charismatického zpěváka slyšet o den dříve v dokumentu, který k nové desce kapela Nick Cave and the Bad Seeds natočila. Informoval o tom britský deník The Independent.

Film i deska mají zůstat až do září tajemstvím. Zveřejněna byla jen informace, že dokument bude experimentem a zahrnovat má i černobílé sekvence a scény ve formátu 3D. Před dvěma lety potěšil Cave fanoušky dokumentem Nick Cave: 20.000 dní na Zemi, který zachycuje 24 hodin v životě tohoto kultovního hudebníka.

Alternativní rocková kapela Nick Cave and the Bad Seeds, založená v roce 1983, vydala zatím poslední desku v roce 2013. Album s názvem Push the Sky Away představila tehdy i v České republice, kde je Cave častým hostem. Například v září 2006 měl sólový koncert v pražském Kongresovém centru, o rok dříve zpíval na festivalu Love Planet v Táboře a v roce 2011 vystoupil s projektem Grinderman na festivalu Colours of Ostrava.

Nick Cave, pro něhož sedí přívlastek divoký punker i rockový šansoniér, vydal dvacítku alb, z nichž nejznámější jsou asi Henry's Dream (1992) či No More Shall We Part (2001). Jeho komerčně nejúspěšnější deskou jsou Murder Ballads (1996), které obsahují i jeho první skutečný hit - duet Where The Wild Roses Grow s popovou zpěvačkou Kylie Minogue.

Rodák z australského městečka Warracknabeal Cave, který nyní žije v Anglii, slavil úspěch i jako spisovatel, například s apokalyptickým románem A uzřela oslice anděla (1989) či groteskní románem Smrt Zajdy Munroa (2009).

Nové Caveovo album vyjde letos krátce před jeho devětapadesátými narozeninami, které připadají na 22. září.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi