Pohádka Sedmero krkavců okouzlila svět, míří do ruských kin

Pohádka Sedmero krkavců  (Autor: Oficiální produkce filmu)
Autor: ČTK - 
14. prosince 2015
10:31

Filmová pohádka Sedmero krkavců režisérky Alice Nellis má úspěchy doma i v zahraničí. Po uvedení v hlavní soutěži festivalu pro děti v německém městě Chemnitz byla uvedena v Bombaji, kde získala ocenění za nejlepší kameru a hudbu. V tomto měsíci dostala prestižní cenu Evropské dětské filmové asociace na přehlídce Olympia v Aténách. Byla uvedena i na festivalu v Rumunsku a v příštím roce ji čeká MFF v Montrealu, sdělil ČTK Vojtěch Marek z produkční společnosti Bohemia Motion Pictures.

"Snímek Sedmero krkavců zaujal i na filmovém trhu v Moskvě, kde se podařilo vyjednat jeho nasazení do distribuce ruských kin. Premiéru tam bude mít v první polovině roku 2016 v limitovaném počtu kopií, v případě úspěchu ale není vyloučeno širší nasazení. Už koncem tohoto roku 'přilétne' Sedmero krkavců i do nabídky iTunes v anglicky mluvících zemích," uvedl Marek.

Pohádka Sedmero krkavců má premiéru ve čtvrtek 4. června.Pohádka Sedmero krkavců má premiéru ve čtvrtek 4. června. | Facebook

Připomněl, že domácí kritika film označila za moderní klasiku a nejlepší českou porevoluční pohádku. "Věděli jsme, že bude ve všech aspektech srovnáván s až hororovou verzí z roku 1993, která je díky častým reprízám u českých diváků v podvědomí. Po vlažnějším rozjezdu v kinech si ale diváci tuto pohádku našli. Chodí na ni i v době, kdy už běžela poprvé v televizi. Brzy bychom měli překročit hranici 100.000 diváků," komentovala to česká producentka Ester Honysová.

Nové zpracování knižní klasiky, vycházející ze stejnojmenné pohádky Boženy Němcové, nabízí silný příběh boje dobra se zlem i trefné komediální situace. Skvěle nasnímaná krajina a bohatá výprava film předurčují být srozumitelným a oblíbeným u všech generací doma i po celém světě. Po úspěchu na dětském festivalu ve Zlíně byl snímek oceněn i na 47. dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově, kde od dětské poroty dostal Křišťálový šaton v kategorii do 12 let a od poroty dospělých Cenu Oty Hofmana.

"Po vydání na DVD a odvysílání v televizi nás navíc zaplavila druhá vlna pozitivních reakcí těch, co pohádku nestihli v kině," podotkla Honysová.

Sedmero krkavců mělo tuzemskou premiéru 4. června, na DVD v říjnu. Osmý celovečerní snímek režisérky Alice Nellis byl natáčen v Česku i na Slovensku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud