Neděle 21. července 2024
Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna
Polojasno 30°C

Honba za perfektní fotkou stála turistu v JAR život: Před zraky snoubenky ho ušlapalo stádo slonů!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Česká inspekce životního prostředí)
Autor: ČTK - 
10. července 2024
07:48

V Jihoafrické přírodní rezervaci ušlapali sloni k smrti španělského turistu, který opustil auto a přiblížil se k slonímu stádu, aby pořídil fotografie. S odvoláním na místní policii o tom v úterý informovala agentura AP.

Třiačtyřicetiletý muž přišel o život v Národním parku Pilanesberg na severozápadě země asi 180 kilometrů od Johannesburgu, upřesnila policie. Ve sloním stádu, jehož fotografie si chtěl turista zblízka pořídit, byla i mláďata. Odborníci opakovaně varují, že sloni svá mláďata bedlivě střeží a mohou být agresivní, pokud pociťují ohrožení.

Policie uvedla, že mužova snoubenka a další dvě ženy z Johannesburgu byly v autě, ze kterého muž vystoupil, nic se jim ale nestalo.

Zástupce vedení parku řekl, že turisti mají zakázáno vystupovat z vozidel při projížďce parkem Pilanesberg a před vstupem do něj podepisují, že se s tímto pravidlem seznámili. „V některých případech si lidé nebezpečí v přírodních rezervacích neuvědomují,“ řekl zástupce vedení parku Piet Nel. „Musí mít na paměti, že vstupují do divočiny,“ dodal.

Sloni zabili v afrických přírodních rezervacích už dvě americké turistky v samostatných útocích v Zambii v dubnu a v červnu letošního roku.

Video Americkou turistku zabil na safari běsnící slon. Děsivé záběry zachycují její poslední chvilky! - Twitter/@ginnydmm
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání