Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 21°C

Podmínky za brutální šikanu spolužáka na Děčínsku: Kluci přiznali vinu, oběti zaplatí 60 tisíc

Autor: ČTK, rv - 
24. dubna 2024
13:48

Podmíněné tresty a povinnost uhradit spolužákovi škodu 60 tisíc korun vyfasovali u Okresního soudu v Děčíně dva mladiství. Ti loni koncem léta bili spolužáka pěstí a kopali do něj. Video z incidentu se objevilo na sociální síti. Oba kluci prohlásili vinu.

Jednomu z mladistvých soud vyměřil trest odnětí svobody ve výši 14 měsíců s podmíněným odkladem na 20 měsíců, druhému trest odnětí svobody ve výši 18 měsíců s podmíněným odkladem na dva roky.

Chlapci se podle soudu dopustili výtržnictví a vydírání. Jeden z nich pak také krádeže a druhý pokusu o ublížení na zdraví. Napadený školák strávil několik dnů v nemocnici. 

Video  Pěsti i kopance do hlavy: Žák skončil po útoku vrstevníků v nemocnici.  - Facebook
Video se připravuje ...

Incident mezi spolužáky se odehrál loni v srpnu uprostřed sídliště v Benešově nad Ploučnicí. Video se poté objevilo na sociální síti.  Napadený chlapec si klekl, další ho udeřil opakovaně pěstí do hlavy a poté ho začal s dalším klukem kopat.

Kolem byli ostatní školáci, ti všemu jen nečinně přihlíželi. Kriminalisté později všechny aktéry ztotožnili, dva z nich obvinili a následně poslali koncem ledna návrh na podání obžaloby státnímu zastupitelství. Útočníkům hrozily až čtyři roky vězení.

MADONNA ( 24. dubna 2024 23:38 )

Strašný parchanti v dnešní době!!!!

Tom_Pech ( 24. dubna 2024 16:13 )

To je hrozně výchovný trest, teď se určitě napraví... Co ten soudce fetuje?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání