Pondělí 5. prosince 2022
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno, déšť 6°C

Pekelné štěstí: Autobus začal za jízdy hořet, jeho řidič naštěstí zastavil přímo před hasiči

Autor: VaB - 
24. listopadu 2022
15:07

Řidič autobusu si za jízdy všiml, že mu hoří ve voze. Kvůli kouři už sotva viděl ven, měl ale štěstí, projížděl zrovna kolem hasičské stanice ve Dvoře Králové nad Labem. Hasiči tak nemuseli jet k zásahu daleko.

Královédvorští hasiči mají za sebou asi jeden z nejkratších výjezdů vůbec. Hořící autobus, uvnitř plný kouře, jim totiž zastavil přímo před stanicí. Řidič už sotva viděl ven, stěží hledal dveře ven z autobusu. Nikdo další v něm ale naštěstí nebyl.

„V hustém dýmu se mu podařilo vystoupit a otevřel hasičům zavazadlový prostor pod podlahou autobusu. Tam jednotka rychle zlikvidovala požár ledničky, elektrické instalace v jejím okolí a plastových krytů podlahy autobusu,“ popsala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Přesnou příčinu požáru zatím neznají, je ale dost možné, že u ledničky došlo k požáru kvůli elektrickému zkratu. Škoda je asi sto tisíc korun, uchráněná hodnota ale téměř půl milionu korun. „Pro řidiče autobusu, který pobýval v zakouřeném prostoru, byla přivolána ZZS. Po kontrole zdravotního stavu byl ponechán na místě, nebyl zraněn,“ dodala mluvčí.

Video  Brněnští strážníci zachránili autobus před zničujícím požárem  - Městská policie Brno
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání