Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Strážník (†49) vyvraždil vlastní rodinu, neušetřil ani děti: Proč psychotesty nic neodhalily?

Autor: lc - 
6. srpna 2022
05:00

Měl své nejbližší chránit, místo toho je surově a bez milosti zastřelil. Policie od středy vyšetřuje případ střelby v rodinném domě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, při kterém zahynula policistka (†35) a její dvě holčičky (†6, †4). Otec dětí pracoval jako strážník (†49) a po svém děsivém činu obrátil zbraň proti sobě. Jak mohl strážce zákona vraždit? Proč psychotesty nic neodhalily? Pro Blesk odpovídá psycholog Jeroným Klimeš (55).

Policie případ předběžně kvalifikovala jako trojnásobnou vraždu. „Dům stále střeží policisté. Kriminalisté na místě pracovali do pozdních nočních hodin a dnes se na místo opět vrátí. Stále prověřujeme okolnosti tragédie. Vzhledem k tomu, že podezřelý je mrtvý, není v současné době stíhána žádná osoba,“ popsala ve čtvrtek pro ČTK mluvčí krajské policie Simona  Kyšnerová.

Nebezpečná zbraň

Psychologa Jeronýma Klimeše, který se dříve zabýval i policejní psychologií, to, že střelcem je strážník, nijak nepřekvapilo. „Když jsem učil u policistů, tak se policistům vždy říkalo, že

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud