Přítel ji polil hořlavinou a zapálil: Bolestné jen 100 tisíc?! Dostal 20 let

Autor: ital - 
7. 9. 2018
10:55

Okresní soud v Žilině ve středu vyměřil dvacetiletý trest odnětí svobody padesátiletému Jánovi K. za závažný zločin pokusu o vraždu své přítelkyně. Pokusil se ji upálit.

V srpnu roku 2017 došlo na Slovensku v obci Slovany v okrese Martin v rodinném domě k tragédii. Po předešlé hádce polil Ján K. (49) svoji osmačtyřicetiletou partnerku neznámou hořlavinou a zapálil ji. Proti rozsudku se odvolal a rovněž prokuratura podala odvolání proti výroku trestu v neprospěch obžalovaného.

Žena utrpěla popáleniny na 15 procentech povrchu těla. Zranění byla natolik závažná, že ohrožovala činnost životně důležitých orgánů. Poškozená skončila v péči lékařů. Útočníka policie zatkla pro pokus o vraždu.

Žaloba uvádí: „V důsledku poranění nervového a cévního systému poškozená několikrát zkolabovala, což mohlo v případě neposkytnutí pomoci vyústit do bezprostředního ohrožení života až smrti. Léčba poranění trvala více než 12 týdnů a vyžádala si dvě operace.“

Dnes padesátiletému Jánovi K. nařídil soud výkon trestu s maximální ostrahou na 20 let a také ochranný dohled po dobu tří let. Zároveň mu přikázal uhradit poškozené družce odškodné ve výši 3648 eur (zhruba 96 000 Kč).

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud