Hasiči se rozloučili se svým dlouholetým šéfem: Richter (†67) zkolaboval na akci a zemřel

Autor: ČTK, red - 
28. 8. 2018
15:28

Desítky lidí přišly vzdát poslední hold dlouholetému starostovi dobrovolných hasičů Karlovi Rychterovi (†67), který náhle zemřel v sobotu 18. srpna. Poslední rozloučení se konalo v pražských Strašnicích a sjeli se na něj hasiči z celé republiky.

Desítky hasičů se přijely v úterý rozloučit do Strašnic se starostou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Karlem Richterem. Ten náhle zemřel v sobotu 18. srpna poté, co ho podle České televize odvezla záchranná služba kvůli zdravotním obtížím ze setkání hasičů a jejich techniky PyroCar, které se konalo na letišti v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku.

Richter vedl Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, které má přes 358.000 členů a 7677 sborů po celé republice, dlouhých 18 let. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) se vždy zasazoval o zlepšování podmínek dobrovolných hasičů. Čest jeho památce a upřímnou soustrast pozůstalým," uvedl vicepremiér.

Dobrovolní hasiči mají v českých zemí více než 150letou tradici. Hnutí po svém vzniku v druhé polovině 19. století sehrálo důležitou roli v emancipačním procesu Čechů, podobně jako například tělocvičná organizace Sokol nebo Klub českých turistů.

Nyní členové sdružení pomáhají profesionálním hasičům při likvidaci větších požárů, vyjíždějí k technickým zásahům, asistují při odstraňování následků těžkých dopravních nehod, při povodních nebo u vyprošťování osob ze zřícených budov. Věnují se preventivní činnosti i požárnímu sportu, členy sdružení je také skoro 60.000 dětí a dospívajících. Zejména v menších obcích jsou spolky dobrovolných hasičů i významnými organizátory kulturních a společenských akcí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud