Brutální šikana na Žďársku: Sedmiletou školačku bili spolužáci, dívky jí házely brýle do záchoda

Brutální šikana na Žďársku: Sedmiletou školačku bili spolužáci, dívky jí házely brýle do záchoda (ilustrační foto)
Autor: čad - 
9. 7. 2018
14:33

Šikanu malé školačky (7) vyšetřují na základní škole v Křižanově na Žďársku nejen školní inspektoři, ale i policie. Dívenka tam ve školní družině měla zažívat doslova peklo.

Spolužačky jí do záchodové mísy prý házely brýle. Spolužáci ji měli bít a kopat. Vše překvapivě prasklo až na konci školního roku. Podle České školní inspekce je nyní na vině ředitel školy. „Stížnost, kterou jsme obdrželi, je odůvodněná,“ konstatoval náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Podle jeho slov mělo mít vedení školy prokazatelné informace o trvající šikaně. „Ředitel se spokojil s informacemi pouze vedoucí vychovatelky školní družiny, která v rozporu s doporučenými postupy prováděla rozhovory s případnými agresory a svědky chybně. Ředitel pak tyto informace nesprávně posoudil,“ dodal Andrys. Nedostatečná prý byla i informovanost rodičů malé školačky.

S verdiktem inspekce nesouhlasí starostka Křižanova Marie Smejkalová, která se za vedení školy postavila. „Na té škole nyní vládne naprostá pohoda,“ míní starostka, která za učitelskou katedrou strávila v minulosti 37 let. „My dodnes nevíme, kdy k té šikaně mělo vlastně dojít,“ nechápe jednoznačné vyjádření školských inspektorů. „Počkám si až na vyjádření policie,“ zdůrazňuje starostka.

„Případ stále vyšetřujeme a nyní nelze k tomu poskytnout žádnou bližší informaci,“ odmítla jakkoliv šikanu komentovat mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Doporučujeme
victor1 ( 10. července 2018 19:17 )

S verdiktem inspekce nesouhlasí starostka Křižanova Marie Smejkalová, která se za vedení školy postavila. ================================ No tak to je potřeba asi starostku také šiknout a zbít.

muma ( 10. července 2018 10:44 )

Za bývalé ředitelky byla šikana řešena. Vedoucí školní družiny je místostarostka obce Křižanov. Odvolání bývalé ředitelky byla její zásluha. Je to intrikánka a lhářka. Doufám , že ji odvolají. Takový člověk bez charakteru nemá na tomto postu co dělat. A hlavně chce být starostkou.

flora ( 10. července 2018 09:11 )

Ale o tobě máme představu zcela jasnou.

OkoloHradce ( 10. července 2018 09:00 )

Nemusíš na ně sahat, ubližuješ, že je deptáš psychicky. Pohled na tebe a dítě má doživotní trauma.

OkoloHradce ( 10. července 2018 08:56 )

Mazej dělat bachařku, ve Velký Přílepech hledaj prac.síly. Z tebe tam udělaj hned šéfovou.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud