Skandál v mateřské školce: Dětem píchali léky na uklidnění a nahý muž prováděl "lékařské prohlídky"

Skandál v mateřské školce: Dětem píchali léky na uklidnění a nahý muž prováděl "lékařské prohlídky" (ilustrační foto)  (Autor: čtk)
Autor: ČTK - 
25. listopadu 2017
14:43

Čínská policie zadržela učitelku ze soukromé mateřské školy v Pekingu, která je podezřelá z týrání svěřených dětí. Ve školce se údajně používali ke zklidnění dětí léky a injekce, informovala agentura Reuters. Případ vyvolal znepokojení po celé zemi.

Její vedení se na sociálních sítích za případ v Pekingu omluvilo a ujistilo, že učitelé, jichž se případ týká, byli propuštěni. Podle čínských zdrojů se propuštění týká tří osob.

Policie oznámila, že zadržela dvaadvacetiletou učitelku kvůli podezření z týrání dětí. Kromě ní ve vazbě skončila ještě jedna 31letá žena, která údajně šířila na internetu falešné zprávy o situaci v mateřské škole. Osoba čelí obvinění z narušování veřejného pořádku.

Aféru kolem školky v luxusní pekingské čtvrti Čchao-jang rozpoutal časopis, který zveřejnil výpovědi rodičů, podle nichž mělo osm dětí ze dvou tříd na těle stopy po vpichu. Jednalo se o děti ve věku od dvou do šesti let.

Děti podle informací v médiích dostávaly také prášky či sirupy, po kterých spaly. Jeden rodič také řekl, že "neposlušné děti musely stát za trest nahé nebo byly zamčeny v tmavé místnosti". Podle agentury Reuters některé děti hovořily dokonce i o nahém dospělém muži, který u nich prováděl "lékařské prohlídky".

Úřady pekingské čtvrti Čchao-jang už podle agentury Nová Čína nařídily kontrolu všech předškolních zařízení na svém území.

5nastolevceskych ( 16. května 2019 17:35 )

Komunistická Čína, kterou nám náš soudruh prezident vnucuje jako vzor.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud