Chtěli rozdávat lásku, nevědomky podporovali teror: Podezřelé z londýnského útoku vychovávali stejní pěstouni

Autor: ČTK - 
18. 9. 2017
19:42

Oba mladíky podezřelé z pátečního útoku v londýnském metru, který si vyžádal tři desítky zraněných, údajně vychovávali stejní pěstouni. Ti v minulosti obdrželi od královny Alžběty II. ocenění za výchovu více než 200 dětí zejména z oblastí konfliktů na Blízkém východě. S odvoláním na radního ze západolondýnského předměstí Spelthorne Borough o tom dnes informovala agentura Reuters.

 

Policie podnikla razie na různých adresách, včetně bydliště Penelope a Ronalda Jonesových v Sunbury, kteří se dlouhodobě věnují pěstounské péči. Podle radního Iana Harveye je pravděpodobné, že Jonesovi vychovávali i oba zatčené, kterým je nyní 18 a 21 let. Ten mladší je z Iráku a do pěstounské péče se dostal v 15 letech poté, co přišel o oba rodiče.

 

Starší z podezřelých, kterého televize Sky a další britská média označují jménem Yahyah Farroukh, chodil v letech 2013 až 2015 na střední školu West Thames, kde se učil anglicky.

Soused Jonesových řekl, že jejich bydliště navštívila policie v posledním měsíci již několikrát. „Vždycky vám přijde na mysl, že děti pěstounů budou mít trochu potíže, ale nenapadne vás zrovna terorismus,“ řekl Stephen Griffiths. Farroukha zadržela policie poté, co mu skončila služba v restauraci rychlého občerstvení Aladdin's Fried Chicken v Hounslowu.

VIDEO: Exploze tašky v londýnském metru: Zranění mají popálené obličeje.

Video Exploze tašky v londýnském metru: Zranění mají popálené obličeje. - Reuters

VIDEO: Útok v Londýně: V této tašce někdo odpálil výbušninu.

Video Útok v Londýně: V této tašce někdo odpálil výbušninu. - Sylvain Pennec

Další videa
Články odjinud