Svědci řekli, jak motorkář porazil Hanku s dvojčaty (5). Řekl jen: Jé, promiňte! A z místa ujel…

Autor: J. Doležal, Dagmar Čechová - 
2. září 2017
05:00

Taková prasárna! Mladík na motorce se hnal Pečkami na Kolínsku a na přechodu pro chodce smetl paní Hanku (43). Ta vedla za ruku dva pětileté synovce. Po nehodě motorkář ujel. Jeho spolujezdkyně odešla »po svých«.

Událost se odehrála v úterý krátce před třetí odpoledne nedaleko centra Peček v ulici Sladkovského. Motorkář se přiřítil ve směru od Ratenic tak rychle, že Hanka stačila zareagovat doslova v poslední vteřině. Snažila se jen chránit děti, které vedla za ruku, na sebe v tu chvíli vůbec nemyslela. A motorkář do ní v plné rychlosti narazil.

Žena zůstala ležet na silnici. „Vyběhla jsem ven a viděla, že je celá od krve. To už se ale kolem seběhli lidé a snažili se pomoci, než přijela záchranka. Byl to hrozný pohled,“ líčila Blesku prodavačka z nedaleké zeleniny. Vážně zraněnou Hanku převezli záchranáři do pražské vinohradské nemocnice. Má polámanou ruku, nohu, sešitý ret, obočí a zřejmě ji čeká operace obličeje.

A mladík, který nehodu zavinil? Ani se nezeptal, jestli může pomoci, nepočkal na příjezd zdravotníků ani policie, sedl na motorku a zmizel. „Na půl huby jenom řekl něco jako »promiňte« a byl pryč. Třeba nechtěl, aby si ho někdo zapamatoval, třeba byl opilý nebo zfetovaný,“ míní lidé, kteří byli na místě. Stejně rychle zmizela i motorkářova spolujezdkyně. Ta ovšem odešla pěšky.

Blesk mluvil včera s Hančinou švagrovou a matkou pětiletých chlapečků, kteří jako zázrakem vyvázli bez zranění. „Všichni jsme z toho v šoku, celá rodina. Haně už je naštěstí líp. Snažili jsme se dopátrat, kdo je ten, co to udělal. Doufám, že ho brzy dopadnou,“ věří švagrová zraněné ženy Petra N.

VÝZVA: Pomozte najít viníka

Policisté rozjeli rozsáhlé pátrání a dopadení viníka je zřejmě jen otázkou času. Místní tvrdí, že silniční pirát je prý »zdejší známá firma«. Mluvit o něm ale nechtěli. Je podezřelý z ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci. „Vyzýváme svědky, kteří muže na motocyklu znají, aby se ozvali na telefonní číslo 974 874 581 nebo na linku 158,“ řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

VIDEO: Žena přežila dvě autonehody během několika vteřin

Video Žena přežila dvě autonehody během několika vteřin. - Weibo

mrd.bejka ( 2. září 2017 17:38 )

ten ko kot měl zastavit, blbe

jansochor ( 2. září 2017 16:33 )

Je spolupachatelkou trestného činu neposkytnutí pomoci při dopravní nehodě. Trestný čin. V takovém případě máte právo zadržet do příjezdu policie s použitím násilí.Ustanovení § 76 odst. 2 trestního řádu umožňuje komukoliv zadržet osobu přistiženou nejen při trestném činu, ale navíc i "bezprostředně poté". Není proto rozhodné, zda ze strany útočníka útok skončil či nikoliv. (Rozsudek Nejvyššího soudu České republiky ze dne 31.10.2000, sp. zn. 30 Cdo 1683/2000)

tomik007 ( 2. září 2017 13:41 )

ZNAMA FIRMA - "ochranci a pomahaczi" evidentni nezajem

aeraluna ( 2. září 2017 10:42 )

jansochor Jak si představujete, že ji měli zadržet? Držet ji za rukáv násilím? V dnešní zkurvené době by se na nich ještě hojila soudně pro omezování osobní svobody a určitě by vyčuraně přidala i ublížení na zdraví. A platili by jí...o to se klidně vsadím.

jansochor ( 2. září 2017 09:26 )

Mrzí mne, že svědci nedokázali zadržet alespoň tu ženskou, spolujezdkyni aby byla donucena svědčit a poskytla policii vodítko kde toho zmetka hledat. Doufám že ho brzy chytí a půjde sedět na dost dlouho anebo se zabije při nějaké další nehodě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud