Neděle 11. duben 2021
Svátek slaví Izabela, zítra Julius
Oblačno 17°C

Lupiči v autě s českou SPZ přepadli slovenskou benzinku: Luxusní vůz pak utopili

Autor: dce - 
12. července 2017
17:01

Drama se odehrálo jen pár kilometrů od českých hranic. Benzinku v Trenčíně přepadli zloději v autě se zlínskou poznávací značkou, v rukou měli pistoli i samopal. K odpoutání pozornosti patrně zapálili vozy tří elitních policistů. Auta s českou SPZ se pak zbavili v řece.

Přepadení benzinky v Trenčíně vyšetřují slovenští policisté ve spolupráci s těmi českými. Lupiči totiž na místo přijeli v Audi A8 se zlínskou poznávací značkou, ta byla ovšem patrně kradená. Vozem nabourali tankující kamion, zřejmě kvůli odpoutání pozornosti.

„Ten kluk z benzinky se šel podívat, co se stalo. Jeden ho tam zabavil, to je moje teorie, a mezitím ty dva vešli za tou dívčinou. Je to brigádnice, pracuje tam teprve týden,“ řekl TV Markíza zaměstnanec benzinky.

Dvojice lupičů v kuklách s pistolí a samopalem v rukou si pak od dívky pod pohrůžkou střelby vymohla vydání tržby. Mělo by se jednat o 40 tisíc eur, které byly v pokladně a trezoru (přibližně dva miliony korun).

Video Lupiči v autě s českou SPZ přepadli slovenskou benzinku: Luxusní audi pak utopili. - TV JOJ

Policisty ale ještě dvě hodiny předtím zaměstnal požár na druhém konci Trenčína. Kdosi zde totiž podpálil tři auta policistů z Národní kriminální agentury. I to mohl být patrně manévr k odpoutání pozornosti.

Po přepadení benzinky lupiči ujeli po polní cestě. Vůz pečlivě uklidili a shodili ho do derivačního kanálu Váhu, toho si všiml místní rybář. Z místa měli údajně odjet jiným vozem.

„Kolegové ze Slovenska se na nás obrátili, spolupracujeme s nimi, ale bližší informace nebudeme poskytovat,“ sdělil iDnes.cz zlínský policejní mluvčí Petr Jaroš.

Média navíc spekulují, že by případ mohl souviset s vykradením poštovního vozu na Slovensku, kdy pachatelé prchli do Česka. Ti si z loupeže odnesli 17 tisíc eur. TV Markíza navíc tvrdí, že DNA zlodějů se má shodovat se vzorky z jedné z nevyřešených vražd v Česku!

moiaza ( 12. července 2017 18:21 )

To se Havlovy děti jen bavily a krátily si dlouhou chvíli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání