Muž nenastoupil do vězení: Při honičce v Olomouci narazil do policejního auta

Ilustrační foto
Autor: ČTK ljš - 
5. 5. 2017
09:53

Do policejního vozu čelně narazil ve čtvrtek odpoledne řidič, po kterém v Olomouci pátrali policisté. Do auta najel ve chvíli, kdy se jej snažili muži zákona zastavit. Nehoda se stala v ulici Jarmily Glazarové, při střetu se lehce zranily obě osádky vozidel. Okolnosti případu policisté stále vyšetřují. Podle informací ČTK šlo o muže ze Šternberka, který nenastoupil do vězení.

Policisté nejprve podle mluvčí dostali informaci, že se po Olomouci pohybuje vozidlo, které je v pátrání. „Do pátrání po vozidle byly zapojeny všechny dostupné policejní hlídky. Jedna z hlídek, která v rámci pátrání projížděla po ulici Jarmily Glazarové, toto vozidlo spatřila v protisměru,“ uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté se snažili řidiče zastavit za využití výstražného zvukového a světelného zařízení, jeho řidič však na tuto situaci zareagoval tak, že do policejního vozidla čelně narazil. Podle mluvčího krajské záchranné služby Zdeňka Hošáka byli na místě preventivně zkontrolovány všichni účastníci nehody. „Ošetření vyžadovala jedna lehce zraněná osoba,“ řekl Hošák.

Řidiče vozidla policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Policisté u něj provedli test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní, dodala policejní mluvčí. Policisté událost vyšetřují pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Doporučujeme
MarkusHermann ( 5. května 2017 14:41 )

V USA by už odpočíval v márnici.

vrsrvrsr ( 5. května 2017 14:33 )

Podle článku jinde policisté přejeli do protisměru a proto došlo k čelní srážce. To jsem opravdu zvědav, jak se k tomu postaví inspekce či GIPS. Oni neumí zastavit auto jinak, než čelní srážkou? Dost tristní...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud