Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Požár začal v dětském pokojíčku? První foto z místa tragédie v Poděbradech

Autor: ljš, jad - 
8. června 2016
15:48

Když přijeli na místo, byl už požár v celém bytě. Hasiči pak uvnitř našli těla Jiřího K. (†22), jeho ženy Marcely (†40) a dcerky Haničky (†3). Podle sousedů začal požár v dětském pokojíčku a založil ho právě otec holčičky.

Požár byl policistům nahlášen v půl třetí odpoledne, když se žárem a tlakovou vlnou vysypala okna, začal ale zřejmě o něco dřív. Když totiž hasiči přijeli na místo tragédie, byl už rozšířený po celém třípokojovém bytě.

Sousedé tvrdí, že Jiřího K. v osudný den viděli, jak si do bytu nese kanystr s benzinem. Předtím se prý vyptával, kde by sehnal palivo do sekačky. V domě panuje přesvědčení, že benzin pak rozlil po bytě a založil oheň.

Žena, která bydlí přímo v bytě pod rodinou, Nymburskému deníku popsala osudné okamžiky. „Nejdřív jsem dvakrát slyšela zvuk podobný tomu, jako když se sype na stavbě dlouhým rukávem suť. Takový podobný hlomoz. Bylo mi to divné, říkala jsem si, že tady v baráku nikdo nic neopravuje. A pak se ozvala rána, která otřásla celým domem. Já mám doma nemohoucí maminku, rychle jsem ji dala do křesla a vyjeli jsme hned ven před barák, byli jsme venku první,“ řekla. Podle další ženy způsobil zmíněnou ránu výbuch kanystru.

Video Výbuch plynu bytu v Poděbradech má tři oběti. - Jan Doležal

Největší plameny šlehaly z okna, ve kterém se zřejmě nacházel pokojíček malé Haničky. Právě tam podle místních požár začal.

Policie zatím nic oficiálně nepotvrdila, ale podle informací Blesk.cz věc skutečně vyšetřuje jako dvojnásobnou vraždu a sebevraždu. Tragédie přitom mohla být ještě daleko větší. „Hasičům se včasným zásahem podařilo zabránit rozšíření požáru do dalších pater dvanáctipodlažního domu. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, prvotně hlášený výbuch plynu se na místě nepotvrdil,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Video V Poděbradech zemřeli při požáru rodiče a malé dítě! Byla to vražda a sebevražda? - aktu.cz

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud