Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 23°C

Děsivá nehoda na dálnici D5: Čtyři lidé zemřeli po srážce kamionu a osobáku

Autor: ČTK, dce - 
29. března 2016
10:03

Čtyři muži dnes zahynuli při nehodě kamionu a osobního vozu na dálničním obchvatu Plzně ve směru na Rozvadov. Na místě jsou ještě tři zranění. Je to zatím nejtragičtější událost letošního roku v Plzeňském kraji, řekl ČTK řídící důstojník krajských hasičů Pavel Musil. Nehoda se stala na 80. kilometru dálnice D5 u sjezdu na Litice, dva kilometry za tunelem Valík.

"Mohu potvrdit, že ze sedmi zraněných zemřeli čtyři lidé na místě, s největší pravděpodobností mužského pohlaví," řekl lékař krajské záchranky Robin Šín. Podle něj je osobní vůz v takovém stavu, že se nedá určit, zda má českou nebo zahraniční poznávací značku.

"Dle prvotních zpráv zemřely v osobním voze čtyři osoby a dvě byly s těžkým poraněním transportovány do plzeňské nemocnice" řekla policejní mluvčí Jana Tomková. Podle ní se střetl nákladní automobil MAN s osobním vozidlem značky VW typu minivan, tedy menší dodávkou.

"Z důvodu prováděného zákroku a následného vyšetřování bude dálnice v místě nehody na dobu nezbytně nutnou uzavírána," řekla mluvčí. Odklon dopravy je řešen před místem nehody, kdy jsou vozidla odkláněna na Plzeň.

Podle Ředitelství silnic a dálnic je místo průjezdné po souběžné komunikaci na Litice.

rudinek42 ( 30. března 2016 09:11 )

To je desive, auto prodame jako nehavarovane, Auto Esa

moiaza ( 29. března 2016 11:46 )

Vylezlo sluníčko, jatky začínají.

placenta ( 29. března 2016 10:09 )

to tam radši nedávejte žádný fotky pořad ilustrační kdyby tam byl rychtář tak tam máte z redakce 10 fotografu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání