Hasiči zachraňovali sebevraha z vrcholu vysokého bruntálského komína teplárny

Autor: dce - 
13. 11. 2015
14:44

Skokem z výšky 65 metrů chtěl svůj život ukončit muž z Bruntálska – krátce po půlnoci ze čtvrtka na pátek ho jeli k vysoké věži teplárny zachránit hasiči i s horolezci.

Dvaatřicetiletého muže zachraňovali hasiči z komína bruntálské teplárny v Ruské ulici. Muž chtěl skočit z horního ochozu komína z výšky 65 metrů.O muži, který měl sedět na komíně a vyhrožovat sebevraždou, bylo operační středisko hasičů informováno krátce po čtvrteční půlnoci,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na místo vyrazilo několik hasičských vozů včetně speciálního žebříku a lezeckého družstva. Po žebříku za sebevrahem vyslali policejního vyjednavače, který se s mužem ve výšce třiceti metrů pokusil navázat kontakt. Muž předtím totiž komunikoval pomocí telefonu, později se ale odmlčel.

Velkou nafukovací seskokovou matraci, kterou mají bruntálští profesionální hasiči ve výbavě, nešlo pod komín postavit – kvůli členitému terénu a technologii, která byla napojena na vysoký teplárenský komín. Po domluvě s velitelem policistů vyslali hasiči dva své lezce za mužem nahoru,“ informoval Kůdela.

Dva lezci vyjeli za vyjednavačem na výsuvném žebříku. Po dlouhém čekání vystoupali po žebříku na stěně komína až k sebevrahovi, kterého přemluvili k bezpečnému sestupu na zem pomocí evakuačního trojúhelníku a lan.

Dolů se zachraňovaný muž a zachránce vydali společně – onen muž po komínovém žebříku a první z hasičů-lezců boční částí žebříku hned vedle něj. Druhý hasič muže jistil lanem shora. Po zdolání poloviny výšky komína už mohli hasiči muže opatrně spustit do koše automobilového žebříku," doplnil mluvčí.

Muž byl předán do rukou záchranářům. Měl být údajně podchlazený a ve špatném psychickém stavu.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud