Rodina z Klatov se údajně kvůli nepříznivé finanční situaci rozhodla odstěhovat do Anglie. Jenže místo toho, aby byt vyklidili, nechali v něm šílený nepořádek, a dokonce i pejska! Celou věc odhalil majitel bytu v neděli. Nájemníci měli smlouvu do soboty, jeho telefonáty ale ignorovali, a tak se vydal do bytu zjistit, jak to vypadá.

Zděsil se – uvnitř byl nepořádek a věci bývalých nájemníků. Byl tam ovšem i stafordšírský bulteriér, kterého se majitel bytu bál. Zavolal tedy policii, která byt prohledala důkladněji. 

„V chodbě byly psí výkaly, prázdné misky na krmení psa a další nepořádek,“ informoval server denik.cz velitel klatovské městské policie František Kacerovský. Pracovnice klatovského útulku Miloslava Šeflová odhaduje, že pejsek byl bez jídla a vody asi čtyři dny, což se na jeho fyzickém stavu díkybohu příliš nepodepsalo. Zato psychicky to bude horší.

Pejska má zatím doma a vypadá to, že je to hodné zvíře, které ji hned „adoptovalo“ za paničku. Co se týká rodiny, která psa v bytě nechala – jde o známou firmu, která si pořizuje psy jako na běžícím pásu a za pochybných výmluv se jich zase zbavuje. 

„Vam vsem ktery nepochopili nedopatreni ktere se muze stat i nahle nemocnemu cloveku ktery byl hospitalizovan jde jen oto jak pospinit mensinu ktera hleda svobodnou zem a je pro vas velkou ostudou ze vzemi ktere se narodili nelze zit jinak nez lezt kazdemu do zadku,“ napsala si žena na Facebook.

Předchozích psů včetně bulteriéra, různých kříženců a většího psa, zřejmě dogy, se postupně zbavovali kvůli stěhování do menších bytů, popřípadě do bytů, kde jim nepovolili zvíře. Podle paní Štefové jsou psi ovšem v pořádku v jiných rodinách. Proč tedy tohohle posledního nechali napospas svému osudu?

Fotogalerie
7 fotografií