Češka unesla dcerku z Kanady. Vracet ji zpět nemusí, ale začíná soudní válka

Marcela Z. (vpravo) dle kanadské zprávy unesla svou dceru (vlevo).
Autor: simao - 
4. 8. 2015
12:12

Češka Marcela Z. byla označená za únoskyni kvůli tomu, že odvezla svou 3letou dceru z Kanady proti vůli jejího otce. Po Češce bylo vyhlášeno pátrání, celá věc skončila u soudu. Marcele však svitla naděje, že vše může skončit z jejího pohledu dobře. Podle posledního verdiktu vracet dítě do Kanady (zatím) nemusí. Rozhořela se však soudní válka mezi Češkou a kanadským otcem malé Marii.

Sebrala dceru a z kanadského Quebecu ji prostě a jednoduše odvezla. Ačkoli ji neměla svěřenou do péče. Marcela Z. si tak vysloužila nálepku únoskyně, objevila se v databázi Interpolu a kanadská policie požádala tu českou, aby pomoha českou matku vystopovat.

Poté, co se Marcele s dcerou podařilo překonat Atlantik, se do ní pustily i další instituce. „Otec je nesmírně rozrušen, bojí se o její bezpečí. Zahájil proces vedoucí k jejímu návratu, ale ten může trvat dny, týdny či měsíce, což je nešťastné,“ uváděla organizace Missing Children's Network, která vyrazila na pomoc Kanaďanovi Alexandrovi Galipeauovi, usilujícímu o návrat své dcery.

Marcela Z. odvezla svou dceru z Kanady.Marcela Z. odvezla svou dceru z Kanady. | 

Stal se z něj tyran?

Na svou obhajobu pak z krytu vyšla i paní Marcela. „Podotýkám, že jsem domů vezla dceru, která se narodila v Česku a má tady trvalé bydliště. Po příjezdu jsem se otci ozvala. Já jsem se neschovávala,“ reagovala v MF Dnes Češka, která se s Kanaďanem seznámila v roce 2008 při pracovní cestě do USA. Z jejího partnera se však prý vyklubal tyran, který ji a malou Mariu ubytoval ve sklepě u svých rodičů. Prý v prostorech bez oken. Marcela Z. tvrdí, že se choval i násilnicky, a svou dceru dokonce shodil z postele na zem.

Útěk se jí však nakonec může vyplatit, uvedla nyní MFD. Soud sice nejprve rozhodl o tom, že Marcela musí dceru do 30denní lhůty vrátit do místa „obvyklého bydliště“ v Kanadě, odvolací Krajský soud v Brně však tento verdikt zrušil. „Závěry soudu prvního stupně shledává odvolací soud přinejmenším předčasnými. Je zapotřebí zkoumat úmysl obou rodičů založit bydliště dítěte počínaje jeho narozením,“ uvedl listu soudce Jiří Zrůst. A Maria se narodila v Česku.

Kanaďan Alexandre Galipeau chce zpět svou dceru, kterou Češka Marcela Z. odvezla z Kanady.Kanaďan Alexandre Galipeau chce zpět svou dceru, kterou Češka Marcela Z. odvezla z Kanady. | 

Její matka nyní tvrdí, že s dcerou byla v Kanadě jen na návštěvě, otec (který kvůli soudnímu procesu přiletěl do Česka) naopak oponuje, že nešlo o výlet, ale že se tam Marcela a Maria přestěhovaly. Spor se tak potáhne dál, soud bude zkoumat třeba i to, zda Marcela Z. v Česku rušila své účty a různé smlouvy, což by dokládalo tvrzení o stěhování se. Dojít by mělo i na výslechy příbuzných či dětských lékařů.

tomik007 ( 4. srpna 2015 20:40 )

SPRAVNE - kanadsky alexandr se rozhodl ze si radeji udela novou...

zkratik ( 4. srpna 2015 17:03 )

holka,holka,tohle je horkou,studenou a do klece

zkratik ( 4. srpna 2015 17:00 )

a některý krávy černý barvy si berou invalidy bez mozku

balika ( 4. srpna 2015 15:47 )

Doufám, že ten soud matka vyhraje. Dcera je narozená v Česku, tudíž je občankou Česka a má trvalé bydliště v Česku. To, že žila např. 2 roky v Kanadě není podstatné.

hofihofi ( 4. srpna 2015 15:36 )

Je to vyhradne o cizincich, kdyz se to resi s KANADSKYMI SOUDY.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud