Dodávka plná dětí se čelně srazila s náklaďákem: Devět zraněných, řidiči těžce

Ilustrační foto  (Autor: HZS Ol. kraje, PČR Šumperk)
Autor: ČTK - 
23. června 2015
11:33

Při srážce dodávky, která převážela děti, a nákladního automobilu u obce Podhorní Újezd na Jičínsku bylo dnes dopoledne zraněno devět lidí, z toho dva těžce. ČTK to dnes řekli mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák a královéhradecké policie Ivana Ježková. Hlavní silniční tah I/35 mezi Hradcem Králové a Jičínem je v místě nehody uzavřený.

Při nehodě byli podle Nováka těžce zraněni řidič dodávky a nákladního automobilu, kteří byli převezeni do hradecké fakultní nemocnice. „Další tři cestující z dodávky, kde cestovaly převážně děti, byli se středně těžkými zraněními převezeni do hradecké nemocnice, čtyři další lehce zranění skončili v jičínské nemocnici,“ řekl Novák. Jedna žena vyvázla z nehody bez zranění.

Ježková ČTK řekla, že dodávka, ve které cestovalo několik lidí, se nejdříve z nezjištěných příčin srazila bočně s protijedoucím nákladním vozem a poté narazila čelně do dalšího nákladního automobilu. „Výše škody zatím nebyla stanovena,“ uvedla policejní mluvčí. Objízdná trasa vede přes Chomutice, podle policie bude hlavní silniční tah uzavřený několik hodin.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud