Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 9°C

Policejní pomník č.1: Krutá smrt staré paní! Rdousil ji oprátkou přivázanou ke klice!

Autor: František Prachař - 
19. října 2014
15:20

Paní Růžena Čápová (77) byla jedním z nejstarších nájemníků paneláku v ulici Jana Koziny 145/2 v Teplicích. Když ji lidé pár dní neviděli, zavolali policii.

Stará dáma, a to věděl kdekdo, byla velmi spořivá a mimořádně skromná. Takřka neutrácela, a když někdo ze sousedů potřeboval půjčit peníze, vyhověla. Pověst o tom, že »má peníze«, brzy přesáhla hranice jejího domu i ulice.

„Kdosi zavolal na linku 158, a když se z bytu číslo 12 ve čtvrtém patře nikdo neozýval, hlídka ho úředně otevřela,“ vzpomíná major Charvát. „Uvnitř našli stařenku, oběšenou na klice dveří, ovšem ve vodorovné poloze.“

Vyšetřování prokázalo, že na paní Čápovou pachatel zaútočil s brutální silou. Měla rozlámanou lebku, přeraženou čelist a strangulační rýhu kolem krku. „Myslíme si, že z ní vrah chtěl vymámit místo, kde má peníze a mučil jí rdoušením. Oprátku uvázal na kliku a možná si na starou paní i klekl, aby stupňoval její muka. Pak ji zvěrsky ubil – jestli ale dostal to, co chtěl, nevíme,“ říká kriminalista.

Znala pachatele?

Policisté hovořili se všemi nájemníky i s lidmi z ulice, prověřili všechny, se kteří starou paní znali, ale bezvýsledně. Nenašel se vražedný nástroj, není znám popis pachatele.

Nikdo nic a nikoho neviděl, nic neslyšel. „Přitom víme, že paní Čápová byla víc než opatrná. Zamykala se a dveře měla na bytelném vnitřním řetízku, dovnitř pouštěla jen toho, koho znala. Musela tedy znát i pachatele,“ shrnul major Charvát.

K vraždě došlo s velkou pravděpodobností kolem 28. června. Nasvědčoval tomu stupeň vývoje hmyzu, který se v bytě živil tkáněmi zavražděné ženy. Z bytu se ztratila pouze jediná věc – mlýnek na maso. A snad i peníze, možná značná částka.

Policejní pomníky Policejní pomníky | Blesk

Další díl si můžete přečíst v Nedělním Blesku nebo již brzy na Blesk.cz

Čím lze policii pomoci

  • Všemi informacemi o podomních prodejcích, kteří se v v ulici i poblíž v té době vyskytovali.
  • Vše o lidech, kteří se tam v předpokládané době vraždy pohybovali.
  • Viděl někdo paní Čápovou s někým v té době. Nesledoval ji někdo?
  • Kam zmizel mlýnek na maso? Nenašel ho někdo poblíž – třeba v popelnici?

hrado ( 19. října 2014 19:31 )

Nepindejte tu ty vaše vyblitiny !!! Chudák stará paní !!!! Co musela vytrpět !!!

kukuku ( 19. října 2014 19:19 )

Moje matka s tím problém nemá, ona tě nezná.

a-z- ( 19. října 2014 19:15 )

Tak vaše diskuse určitě nasměruje policii, zítra se dozvíme, kdo byl vrah...

kukuku ( 19. října 2014 17:19 )

Tvůj otec se také "uťal".

bobo017 ( 19. října 2014 16:45 )

 To je zajímavý tady diskuse je, ale když se jedná o cikány tak tam jí nepovolí. Jsme opravdu demokratická země. Za komunistů taky cenzorovali.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání