Policie zadržela útočníka, který polil Martinu (25) kyselinou: Je to její expřítel?

Autor: zb - 
19. 8. 2014
18:21

Po jeho útoku musela prodělat několik plastických operací, přišla o zrak a další zákroky má před sebou. Teď má Martina P. alespoň naději, že útočník, který ji loni v listopadu poleptal kyselinou, bude spravedlivě potrestán. Policie ho totiž konečně zadržela. Spekuluje se o tom, že se jedná o jejího bývalého přítele, taxikáře Jana D.

Útočníka, který krásnou Martinu P. (25) loni v listopadu polil v Plzni kyselinou, zadržela policie. Podle informací Blesku jde o muže, který měl k dívce velmi blízko. Mluví se o tom, že pachatelem je Martinin bývalý přítel, taxikář Jan D.

„Muži jsme sdělili obvinění ze zvlášť závažného pokusu vraždy ve stádiu pokusu,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Telekešová. Pachateli hrozí až 25 let vězení i výjimečný trest doživotí.

Útočník polil Martinu žíravinou před panelákem ve čtvrti Lobzy. Dívka měla poleptaný obličej, ruce a nohy. O život bojovala v plzeňské nemocnici. Čtyři měsíce pak pobývala na specializované klinice v Praze. Lékaři jí transplantovali kůži na všech postižených částech těla. Nejhorší ale je, že má také poškozené oči, a tak nevidí.

Už loni v listopadu se mluvilo mezi lidmi, kteří Martinu znali, o tom, že pachatelem by mohl být Martinin expřítel Jan D. „Chodili spolu asi tři roky. Nedávno se ale rozešli. Dost ho to vzalo. Mluvil o tom, že Martina ho zradila, když se na něj vykašlala,“ prozradil už tehdy jeden z plzeňských taxikářů.

Profil útočníka podle psychologa Jiřího Jelena

Už loni v březnu oslovil Blesk psychologa, aby načrtl profil možného útočníka. Jedna z variant byla i ta, že útočil opuštěný přítel.

„Musel by být silně žárlivý, podezřívavý až paranoidní. Ve své životní minulosti by měl mít nějaký konflikt s fyzickým napadením včetně slovních útoků. Někoho zmlátil, prostě někomu ublížil. Útokem by chtěl docílit toho, aby se dívka, která je velice atraktivní, přestala jiným líbit, prostě aby ostatní muži už neměli o ní po stránce sexuální zájem.

Zpověď expřítele

Blesk byl jediný, který vloni v listopadu osobně mluvil s bývalým přítelem Martiny P. (25), plzeňským taxikářem Janem D. (38). Setkal se s ním před domem, kde muž bydlí.

Jan D. působil při rozhovoru unaveně a ztrhaně. Důrazně odmítl, že by za útokem žíravinou byl právě on. „Já nic neudělal. Doopravdy s tím nemám nic společného. Já Martině neublížil. Nezlobte se, nemůžu ale s Vámi o tom více mluvit. Policie mi to zakázala,“ říkal Blesku třesoucím se hlasem Jan D.

Dodal, že ze života má teď peklo, protože mnoho lidí se od něj odvrací. „Jsou to mí známí a sousedé. Je mi z toho těžko, protože jsem nic neudělal,“ dodal tehdy Jan D.

 

jity ( 20. srpna 2014 10:45 )

Ta holka má zničený život, nevidí a ještě to svinstvo polkla, tak má další následky na zdraví. Snad by měla lépe kdyby tenkrát nepřežila i když je to velmi kruté. Jemu by to chtělo polít kyselinou pr.del aby si do konce život nemohl ani dřepnout.

dandova ( 20. srpna 2014 08:50 )

Ale pořád dokola (25 holí).

pepen ( 20. srpna 2014 07:32 )

Měli by zpřísnit tresty-já bych ho bez váhání polil tou kyselinou taky-aby poznal tu bolest co ty holce provedl!!!!!Zmetek!!!!

jahodove_ticho ( 19. srpna 2014 23:45 )

No a vše to začíná u mladý pipky, co ráda prachy, tak si najde starýho píchače, kterýho škube a má pocit, že když ho za pár let kopne do zadele, tak jí popřeje hodně štěstí v životě a nějakou krásnoulásku

ninga ( 19. srpna 2014 23:30 )

žen je "údajně" 50%

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud