Chodský Újezd na Tachovsku: Vesnice plná 'tatínků'

Číňanka požádala koncem roku 2007 o trvalý pobyt. Na cizinecké policii oznámila, že otcem jejího dítěte je občan z Tachovska. Úředníci otcovství prověřili. Čech však biologickým otcem nebyl.
Ale to byl jen začátek. »Tatínci« začali přibývat. Jak Nedělnímu Blesku řekla tisková mluvčí cizinecké policie Jana Dudová, nejvíce jich je z Chodského Újezdu na Tachovsku. „Začalo to u dvou bratrů, pak jejich synovce, pokračovalo to u dalších příbuzných a kamarádů z vesnice, kteří se přihlásili hned k několika čínským dětem. Jeden z těch bratrů jich měl na sebe napsáno pět,“ řekl vyšetřovatel z plzeňské cizinecké policie.
V tomhle domu bydlí Miroslav L. | Blesk - Zbyněk Schnapka
V tomhle domu bydlí Miroslav L.
Nedělní Blesk včera Chodský Újezd navštívil. Jedním z mnoha falešných otců je i Miroslav L. (27). „Ano mám čínské dítě. Za tu službu jsem dostal 10 tisíc,“ přiznal. Teď čeká na soud a má strach. „Bojím se čínské mafie. Má dlouhé prsty. Proto k soudu nepůjdu. Nedovedete si představit, kolik lidí v tom jede. Vím, že na Tachovsku a Domažlicku je nás kolem 150 chlapů,“ tvrdil včera Miroslav L. Šel do toho, protože přišel o zaměstnání v továrně na lampy v Tachově, kde pracoval jako dělník.
I když se prokázal podvod, nelze občanství malým Číňanům odebrat. V Česku může zůstat proto i biologická matka, která má vztah k dítěti. Navíc může pozvat nějakého krajana, za něhož se provdá.
Prodali by vlastní mámu.