Černá vdova Čubírková přítele spálila v chlebové peci: Popravena byla před padesáti lety

Autor: red - 
28. září 2016
20:18

Nález mužské hlavy na toaletě vlaku jedoucího z Trnavy do Bratislavy v prosinci 1964 šokoval celou zemi. Vražedkyni Irenu Čubírkovou dopadla policie jen za několik málo hodin poté. Žena ale nezabíjela poprvé, už třináct let předtím zabila s pomocí milence svého manžela. Nakonec byla odsouzena k trestu smrti a v roce 1966 byla na pražské Pankráci popravena. Právě dnes je tomu padesát let.

Muž, jehož hlavu našli pohozenou na veřejném záchodku, byl identifikován jako Ambróz Čepko. Hlavní podezřelou se rázem stala Irena Čubírková, partnerka, která několikrát nahlásila jeho zmizení. Po několika domovních prohlídkách u ní doma musela Čubírková kápnout božskou!

Milence zabila v den jeho svátku sekerou, hlavu pak oddělila od těla a to spálila v peci na chléb, až z něj zbyl jen popel a kosti. Proč ale pohodila hlavu na vlakovém záchodě?

Čepko, který byl alkoholikem, jí prý jednou vyhrožoval tím samým, a byla to její pomsta. Vdova Čubírková ale od policistů ani po přiznání neměla pokoj! Začali se totiž zajímat o smrt jejího manžela Jána, s nímž žila v Trutnově a na něhož měla spadnout kamna v roce 1951. Brzy se přišlo na to, že vše bylo jinak! Manželé měli velké problémy a Irena byla záletná.

S milencem se rozhodla ukončit nešťastný sňatek vraždou muže! A podařilo se: kombinací prášků na spaní a úderů do hlavy, o které se postaral právě milenec. Ten byl nakonec odsouzen k 15 letům vězení. Čubírková pak za obě vraždy vyfasovala trest smrti oběšením. Stala se první ženou v Československu popravenou po roce 1945. Poprava proběhla 28. 9. 1966, tedy přesně před padesáti lety. I po tak dlouhé době však z jejího případu mrazí.

kupredu-leva ( 7. listopadu 2017 16:30 )

Zakazuji ti připomínat popravu Horákové!! Musíme držet stranickou disciplínu! Čest práci!

trhnisinadledvinkou ( 29. září 2016 14:27 )

a nebyla takhle náhodou první ženou, popravenou po roce 1945 doktorka Horáková?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud