Policisté a hasiči desítky minut vynášeli tělo po skalnatém a velmi obtížně přístupném terénu k místu, kde mohlo být naloženo do vozidla pohřební služby a odvezeno. Mladý hasič z Jílového u Prahy musel také prokázat značnou dávku odvahy. Při ohledání místa a zajišťování stop policisty se velmi intenzivně a profesionálně na této činnosti podílel. Slaňoval po skále z výšky více než třicet metrů.

Zajistili jsme všechny stopy z místa nálezu, které nám mohou pomoci při vyšetřování. Probíhají výslechy svědků a také shromažďujeme informace k pohybu muže. Jak se muž do vody dostal, je předmětem vyšetřování. Kriminalisté Prahy venkov – JIH pracují se dvěma vyšetřovacími verzemi. Zda se jedná o nešťastnou náhodu nebo zda se muž stal obětí násilné trestné činnosti.

Policisté a hasiči, stejně jako záchranáři velmi často pracují v těch nejnáročnějších podmínkách. Při zranění osob, kde rozhodují minuty, musí prokázat dobrou fyzickou zdatnost a souhru. Aby dokázali včas pomoci nebo stejně jako v tomto případě, aby dokázali bezvládné tělo dostat do přístupného terénu, je potřeba nenechat nic náhodě. Proto policisté i hasiči využívají každé příležitosti ke zdokonalování své fyzické kondice. Jednou takovou příležitostí je i měření sil policistů a hasičů v Testu odolnosti, který každoročně pro své kolegy organizuje a zajišťuje územní odbor Mělník. Letos proběhl již pátý ročník.

mjr. Bc Štěpánka Zatloukalová tisková mluvčí PČR