Poprvé byl kontrolován v nočních hodinách v ulici Hornických učňů. Policisté zjistili, že dotyčný je neřidič a odmítá se podrobit provedení zkoušky na přítomnost drog. Obdobně to probíhalo v úterý v noci ve Školní ulici.

Ve středu navečer zřejmě naboural při couvání do zaparkovaného vozidla stojícího před restaurací v Čechovské ulici a způsobil škodu ve výši sedmi tisíc korun. Na místě nehody ale nezastavil a odjel. Policisté jej po hodině vypátrali v Březnické ulici, dotyčný jim ale tvrdil, že auto v inkriminované době zapůjčil jiné osobě. Při kontrole byl z motoristy cítit silný zápach alkoholu, dechové zkoušce se však nechtěl podrobit. Svým jednáním se dopustil dvou přestupků, za které zákon stanovuje 25 až 50 tisíc korun pokuty.

Za tři hodiny ho hlídka načapala při řízení v Kutnohorské ulici. Tentokrát test na požití alkoholických nápojů podstoupil, přístroj vykázal hodnotu 1,26 promile. Test na drogy opět odmítl, ale uvedl, že den předtím požil dávku pervitinu. Muž je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jeden rok za mřížemi.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR