Na Grinderu neposíláte jednotlivé profily doprava či doleva, podle toho, zda se vám dotyčný líbí. Funguje na principu GPS a rovnou vám ukáže všechny gaye, kteří ho také používají, v okolí. „Grinder funguje asi od roku 2009 a původně byl vytvořen především za účelem rychlého seznámení, spíš pro flirt a sex. Dnes už tam mnozí hledají i vážný vztah, ale stále je dost těch, co jsou tam právě hlavně kvůli sexu,“ vysvětluje Jakub.
Moderátorka Zorya Blue vydala Knihu moderní sexuality UŽ BUDEŠ? Ulov si svou knihu tady! Děkujeme, že nás sledujete, odebíráte a hodnotíte. Můžete nám napsat, co si o podcastu myslíte, nebo doporučit hosta na bleskpodcasty@cncenter.cz
Ačkoliv o Grinderu nemluví zrovna v superlativech, uznává, že má své výhody. „Můj gay radar nefunguje vždycky stoprocentně. Jsou muži, na kterých bych při osobním kontaktu ani nepoznal, že jsou homosexuálové a zjistím to až díky Grinderu. A naopak. O někom si myslím, že gay je a přitom je hetero,“ říká.
V gay komunitě to funguje trochu jinak než u heterosexuálů, dělí se například do různých skupin podle vzhledu nebo sexuálních preferencí. A to je také jedna z věcí, kterou na své seznamovací aplikace často uvádějí. „Těch kategorií je hrozně moc, já sám ani všechny neznám. Podle vzhledu se gayové dělí například na bear, což je anglicky medvěd. Jsou to takoví medvídci, chlupatí, větší, mají vousy a často i větší bříško. Pak je twink, to je zas pravý opak. Mladý kluk, spíš hubený, bez svalů, takové baby. Nebo třeba daddy, anglicky táta. To bývá většinou starší muž, zajištěný, má určitou moc a rád se o partnera stará. Kam bych se zařadil já? Jsem raději bez nálepky,“ přiznává Jakub.
Na Grinderu jsem zažil i kyberšikanu, říká Jakub o svých zkušenostech s gay seznamkou Blesk TV
Důležitější je podle něj uvedení sexuální preference. Tam se gayové dělí to skupin top, bottom nebo verzatil. „Top je rád aktivní, bottom zase pasivní a verzatil preferuje obojí, přizpůsobí se. Jde vlastně o určení sexuálních preferencí podle způsobu penetrace,“ popisuje host podcastu Už budu!