Kapitán mistrů Evropy do 21 let z roku 2002, bývalý sparťan a nyní expert České televize, přijel na hory ve čtvrtek večer za kamarády, s nimiž hrál pražský přebor v Třeboradicích. Hned se zapojil do zábavy. Ve dvě hodiny ráno vyrazila parta bobovat na Medvědín na červenou sjezdovku.

Byl podchlazený

Ve spodní části Drobný vylétl mimo trať a narazil do stromu. S vážným poraněným hlavy zůstal v bezvědomí. Přátelé ho zřejmě objevili až po nějaké době, když totiž přijeli záchranáři, byl podchlazený. Při transportu v sanitce Drobného museli dvakrát oživovat. V šest ráno zraněním v nemocnici podlehl.

„Je to strašná tragédie a shoda okolností. Vašek byl jinak neskutečně svědomitý člověk,“ řekl pro isport.cz Stanislav Nekolný, jeden ze skupiny přátel, který se však bobování neúčastnil. „Jezdil jsem celý den, tak jsem nešel. Vašek měl takový ten talíř. Prostě se rozjel a asi to neubrzdil. Když ho sváželi po sjezdovce, měl otevřené oči, ale nereagoval. Asi tam byl nějaký otok mozku.“

Smutný Silvestr

Smutná událost zasáhla celý český fotbal, nejvíc však samozřejmě Drobného rodinu a kamarády. „Čekáme, až se ozvou Vaškovi rodiče. Vydržíme tady ještě den, ale pak pojedeme domů. Nikdo nemá náladu na nějaké veselí,“ dodal Nekolný.

Příčinu smrti a případný podíl alkoholu odhalí až pitva. Život už však Drobnému nic nevrátí...

Zůstal po něm syn Sebastian (3)

Profi kariéru ukončil poměrně brzy, ale celý život měl Václav Drobný před sebou. Komentoval v České televizi, hrál za Třeboradice. A hlavně miloval svého tříletého synka Sebastiana...

Ten teď bude vyrůstat pouze s matkou – namibijskou modelkou Ndeshi Panda Nangolo (33). Václav se s ní nerozešel v dobrém, přítelkyni opustil těsně před porodem. I přesto se bývalí partneři dohodli na střídavé péči o syna, a tak Sebastian trávil pěkné chvíle i s tátou.

Ndeshi si za elegantního fotbalistu už našla náhradu a nyní randí s přítelem Vojtou. Dříve byla také milenkou zpěváka Sámera Issy (27).

Václav Drobný (†32)

Bývalý fotbalový reprezentant

● hrál za Blšany, Spartu, Jablonec a Bohemians Praha

● v zahraničí kopal za Štrasburk, Aston Villu, Augsburg a Trnavu

● naposledy byl hrající trenér v Třeboradicích (pražský přebor)

● jako kapitán získal v roce 2002 titul mistrů Evropy s reprezentací do 21 let

● za českou seniorskou reprezentaci odehrál dva zápasy proti Japonsku a Itálii

● v minulosti měl vztah s namibijskou modelkou Ndeshi Panda Nangolo, se kterou má syna Sebastiana

● v poslední době podnikal a pracoval i jako televizní spolukomentátor

Fotogalerie
7 fotografií