„Rozhodl jsem se vytvořit limitovanou edici jen 50 kusů," vysvětloval fotograf Jedinák, že je pro něj důležité, aby byla kniha vzácnou, a člověk, který ji bude mít doma, byl patřičně pyšný na to, že má u sebe pohromadě tolik krásných těl. V knize objevíte na 292 stránek, na kterých fotograf zachycuje přes 50 modelek v nejrůznějších polohách.

První prodané kusy vyšly zájemce na 10 tisíc korun. Nyní už se fotografická kniha pro dospělé Holly Body prodává za 15 tisíc. V balení pak objevíte navíc bílé látkové rukavičky. „Lidé si myslí, že tam jsou, aby se kniha neponičila, ale není tomu tak," vysvětloval autor.

Video
délka: 01:02

Svátost těla odhaluje ty největší skvosty, které Petr Jedinák vyfotografoval za posledních 10 let Eva Fornálová

Bílé rukavičky jsou jistým druhem metafory. „Mají naznačovat, že k ženám máte přistupovat s jemností a opatrností jako v rukavičkách," vysvětloval Jedinák, který přitom fotí ženy s prošitými vagínami a svázané na posteli. Právě protože je ženami tak fascinován, tělo a nahotu natolik vyzdvihuje, že knihu pojmenoval právě Svátost těla.

Co ho potěší?

Úspěchem této obrázkové knihy by pak podle něj bylo, kdyby ji v dnešní době internetu rodičům někde našly jejich potomci. „Kdyby je vyšťáraly jejich dospívající děti a začaly si o ní povídat. Stejně tak jako já, když jsem byl malý… Vzpomínám si, jak jsem tehdy jako mladý fotograf reprodukoval porno-časopisy a šířil jsem je mezi spolužáky. Chtěl bych, aby je to inspirovalo, trochu zkazilo, ale hlavně spíš mi jde o to povznést a inspirovat," řekl na závěr. Ukázky knihy si můžete prohlédnout tady.

Fotogalerie
12 fotografií