Řízení o vzetí do vazby bylo velice rychlé. „Bylo vydáno usnesení, že obviněný bude vzat do vazby za současného přijetí peněžité záruky ve výši milion korun českých,“ řekla pro Blesk.cz státní zástupkyně Zuzana Falberová. Pokud by muž chtěl požádat o propuštění na svobodu, musel by složit milion korun jako záruku.

Soud neobměkčila ani mužova manželka s dítětem, kteří sem přišli. „Chci se moc omluvit rodičům té dívky, která zemřela,“ řekla v rozhovoru pro iDnes.cz. „On to nechtěl udělat, nebyl by toho schopen, je to tragédie!“ Na otázku, zda ví proč její muž pil před jízdou, odpovídala vyhýbavě: „Vím proč pil, ale nechci o tom mluvit,“ řekla.

„V okamžiku, kdy bude peněžitá záruka přijata, tak bude opět další vazební zasedání a bude se rozhodovat o tom, jestli bude možné obviněného propustit z vazby na svobodu za dohledu úřadu a písemného slibu,“ vysvětlila Falberová.

Video
délka: 02:04.18

Státní zástupkyně Zuzana Falberová o důvodech vzetí do vazby. David Malík

Obava o útěk

Jelikož je muž ze zahraničí a zřejmě i majetný, důvod vzetí do vazby je jasný. „Důvody vazby jsou útěkové, protože je cizinec a hrozí mu vysoký trest v sazbě dva až osm let. Bydliště má zde v České republice,“ dodala na závěr státní zástupkyně.

Nezodpovědný řidič sedl za volant na Nový rok i přesto, že byl pod vlivem alkoholu. V centru Prahy v Myslíkově ulici svým automobilem srazil mladou ženu. Šestadvacetiletá cizinka zemřela na místě. Řidič měl v krvi přes dvě promile alkoholu. „V Myslíkově ulici bohužel došlo k nehodě, kde zemřela mladá žena, kterou srazil řidič, který projížděl pod vlivem alkoholu,“ řekl primář záchranné služby a její mluvčí Ondřej Franěk.
Fotogalerie
9 fotografií