Kočí si podle policie založil adresu elektronické pošty podobnou té, jakou pro soukromé účely používá Pek, a následně z ní pod místostarostovým jménem psal různým lidem. Policisté prokázali, že to byl on, věc však neklasifikovali jako trestný čin a předali ji jako přestupek úřadu Prahy 10. Kočí uvedl, že z adresy poslal jen dva e-maily a že šlo o recesi.

Zodpovědnost za nevhodné jednání však přijal a rezignoval na funkci předsedy místního sdružení Pirátů v Praze 10. Nyní skončil i na magistrátu. „Dnes jsem na personální odbor magistrátu hlavního města doručil výpověď na pozici poradce. Chci předejít tomu, aby pokračování mého pracovního poměru na magistrátu bylo politickou konkurencí zneužíváno v rámci politického boje. Zároveň ukončuji veškerá svá působení v poradních orgánech rady a zastupitelstva hlavního města,“ uvedl Kočí.

Zároveň v pátek podle Poláka pozastavil členství ve straně. Mluvčí dodal, že na uvolněnou pozici poradce pirátské náměstkyně primátora Komrskové bude vypsáno otevřené výběrové řízení.

Plnil Pirát příkazy shůry?

Za nedostatečnou považuje Pek i páteční kroky pirátského politika. Upozornil také na to, že k jednání svého poradce se doposud nevyjádřila Komrsková, která si ho na magistrát přivedla právě z Prahy 10, kde jsou oba zastupitelé. „Právě proto navíc není vyloučeno, že jej přímo úkolovala. Pirátská strana sice chování svého člena formálně odsoudila, ale zatím nepředložila žádná opatření, která by rozptýlila obavy, že se nejedná o ojedinělý exces, nýbrž standardní nástroj politického boje této strany,“ uvedl Pek. Dodal, že jelikož Kočí k přístupu k e-mailu používal i magistrátní počítač, stejně by to muselo vyústit v jeho vyhazov.

Fotogalerie
5 fotografií