„Začaly tam práce na běžné údržbě chodníku,“ řekla ČTK Lišková. Dodala, že aktivisté stánek odstranili na základě dohody, podle zpravodajky ČTK jej pouze přestěhovali asi o 200 metrů na nedaleký Klárov.
Aktivistický stanový tábor
Situace se tak vyřešila o poznání klidněji než v případě předchozího tábora aktivisty Thora, který na výzvy k vyklizení prostranství před úřadem vlády nereagoval ani poté, co tam mělo vzniknout staveniště pro rekonstrukci opěrné zdi Kramářovy vily. Nakonec ho museli spolu s dalším mužem v polovině června vyvést policisté, jeho sympatizanti obratem postavili nový stánek na druhé straně ulice.
Rekonstrukce Šlechtovky za půl miliardy? Pospíšil viní předchůdkyni. „Rok jste na to nešáhl,“ zní v odpověď

Thor se poté, co ho policie propustila, podle svých vyjádření na sociálních sítích vydal na Slovensko, kde chtěl získat občanství. Před úřadem vlády před tím strávil více než rok a tvrdil, že tam bude tak dlouho, dokud nepodá demisi vláda premiéra Petra Fialy (ODS).
Kolem prvního Thorova přístřešku postupně vyrostly další stany, které při svých akcích využívali protivládní demonstranti. Aktivista se odkazoval na petiční zákon, podle kterého petiční stánek nepotřebuje žádné povolení, a odstranění tábora označil za protiústavní.