Stanice Jiřího z Poděbrad byla zprovozněná na konci roku 1980 a od té doby podle podniku nebyla výrazněji rekonstruována. Kromě výměny eskalátorů podnik ve stanici buduje výtahy pro bezbariérový přístup, ty by podle dřívějších informací měly být zprovozněny na konci druhého čtvrtletí příštího roku.

Při uzavírce stanice podnik na nástupišti a v eskalátorovém tunelu odstraní průsaky vody, připraví konstrukce pro podhledy, vymění poškozené kamenné obklady nebo vymění osvětlení. Pražský magistrát také připravuje rekonstrukci celého náměstí, která by měla podle mluvčího metropole Víta Hofmana začít v posledním čtvrtletí letošního roku a hotovo má být ve druhé polovině roku 2026.

V sobotu a v neděli také nepojede metro mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu XC nebo tramvaj číslo 36. Autobusy XC pojedou od zastávky u hlavního nádraží v Opletalově ulici přes Masarykovo nádraží na Vltavskou, kde zastaví na předmostí Hlávkova mostu, následně budou pokračovat přes Strossmayerovo náměstí na Výstaviště. Tramvajová linka číslo 36 bude jezdit ze Zvonařky přes I. P. Pavlova na Karlovo a Václavské náměstí k Masarykovu nádraží a dále na Vltavskou, odkud zamíří přes Nádraží Holešovice a Kobylisy na Sídliště Ďáblice.

Po dokončení prací na Jiřáku v roce 2024 budou podle dosluhujícího náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) následovat úpravy okolí stanice. „Navážou práce na povrchu rekonstrukcí Vinohradské ulice, včetně bezbariérového okolí stanice i tramvajových zastávek,“ uvedl.

Fotogalerie
19 fotografií