„Práce na hledání programových průniků sice trvala dlouho a byla náročná, ale také korektní a otevřená. Proto jsem přesvědčena, že je dobrým fundamentem pro koaliční spolupráci. Věřím, že Praze 1 dokážeme dát maximum," uvedla Radoměřská.

Devítičlenná rada bude složená z takzvaně uvolněných radních, kteří budou funkci vykonávat na plný úvazek s odpovídající odměnou. Místostarostkou se stanou Kateřina Klasnová za Rezidenty 1 a Tomáš Heres za ODS. Dalšími radními bude za Piráty Ivana Antalová, za ANO Karel Grabein Procházka a Vojtěch Ryvola a Michal Müller za ODS. Zbývající místo v radě připadne ODS a zatím zůstalo neobsazeno. Uvolnění pro výkon funkce budou také čtyři předsedové výborů zastupitelstva a tři šéfové poradních komisí rady.

Minulý týden podepsali zástupci Pirátů, Prahy 1 Sobě a My, co tady žijeme memorandum o principech koaliční spolupráce. Zastupitelský klub Pirátů však následně označil dokument za neplatný, Podle Bodečka nebyl projednán v souladu se stranickými pravidly.

Komunální volby v Praze 1 vyhrála Praha 1 Sobě, získala sedm mandátů. Druhá skončila ODS s pěti mandáty a třetí Piráti se čtyřmi. Do zastupitelstva se dále dostala koalice My, co tady žijeme se čtyřmi mandáty, tři zastupitele bude mít na pátém místě Naše Praha 1 (ANO). Po dvou zastupitelích získali TOP 09 a Rezidenti 1.