Dnes se schůzky zúčastnili členové programových týmů stran a probírali jednotlivá témata týkající se řízení města. Zástupci Spolu v úterý uvedli, že Piráty zvou i na dnešní schůzku, členům pirátského programového týmu se však podle dnešního Zajíčkova vyjádření termín nehodil.

Zajíček dodal, že zástupci STAN a Spolu se dnes opět na programových otázkách shodli. „Se STAN máme programovou shodu úplně největší ze všech partnerů, o kterých uvažujeme. Diskuse už probíhá opravdu jenom k doladění určitých priorit a zpřesnění některých věcí, protože ve všech klíčových oblastech je shoda velmi vysoká," řekl. Dodal, že pokud by na další schůzku přišli Piráti, jsou připraveni jednotlivá témata znovu otevřít. Mandáty Spolu a STAN na většinu v pražském zastupitelstvu nestačí.

Zajíček zopakoval, že Spolu chce stále uzavřít koalici na vládním půdorysu se STAN a Piráty, a to bez ohledu na vznik aliance Pirátů a Prahy Sobě o společném vyjednávání. O jiném řešení podle něj začne Spolu jednat až v případě, že se Piráti jednoznačně vyjádří v tom smyslu, že tuto koalici nechtějí. „Je to pořád tak, že není úplně jednoznačná odpověď," uvedl.

Zástupci Spolu, Pirátů a STAN se sešli v úterý, schůzka posun nepřinesla. Spolu nadále odmítá přibrat do možné koalice také hnutí Praha Sobě. Naopak Piráti na přítomnosti hnutí trvají, když s ním v minulém týdnu uzavřeli Alianci stability a v jednáních chtějí postupovat výhradně společně. Zástupci Spolu dále řekli, že dveře pro Piráty, pokud by si rozmysleli alianci s Prahou Sobě, nechávají stále otevřené, což dnes Zajíček zopakoval.

Koalice Spolu po letošních komunálních volbách v Praze získala v 65členném zastupitelstvu 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů bude mít na pátém místě STAN. Šesté je hnutí SPD se třemi mandáty.

Fotogalerie
21 fotografií