Stadion využívali hokejisté z HC Smíchov, krasobruslaři z klubu Stadion Praha a byl otevřen i pro veřejnost. Podle radnice je objekt ve špatném stavu a majitelé do něj dostatečně neinvestovali, i když na to dostali dotaci. „Se současným majitelem stadionu jsme se mnohokrát snažili domluvit na kompromisu, řeč s ním ale není,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

„Bohužel nejsme schopni zajistit provoz zimního stadionu Nikolajka v následující sezoně. Jedná se o bezprecedentní situaci ovlivněnou faktory, na které se nebylo možné dopředu připravit - skokové nárůsty cen energií a dodacích lhůt technologií,“ uvedla už dříve společnost.

Radnice chce jednat s magistrátem a soukromými investory o krátkodobé i dlouhodobé náhradě ledové plochy. Krátkodobá by mohla spočívat v zakrytí zimní plochy na pronajatém pozemku, dlouhodobá pak ve stavbě nového stadionu. „Podařilo se nám získat investora, který poskytne potřebnou finanční součinnost, využitelnou na realizaci dlouhodobého i krátkodobé řešení. Zavázal se provozovat, při dlouhodobé variantě, nový zimní stadion,“ uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN).

Zajíčková dodala, že radnice chce mít do konce prázdnin jasno v tom, kde nová ledová plocha vznikne. Později na facebooku uvedla, že předjednaným investorem je firma Fermstav zastoupená podnikatelem Slavomírem Pavlíčkem, který spoluzaložil herní studio Bohemia Interactive. Městská část s firmou a sportovními kluby podepsala memorandum o spolupráci. „Předběžnou dohodou byly vybrány dva vhodné pozemky v Jinonicích. Jejich vlastníkem je hlavní město Praha. O možnosti realizace záměru tak budeme jednat se zástupci magistrátu,“ doplnila starostka.

V Praze je několik zimních stadionů, například na Výstavišti, ve Vršovicích, na Veleslavíně, v Braníku, v parku Grébovka, ve Stodůlkách, v Letňanech nebo ve Strašnicích. Kromě toho v zimě funguje řada dočasných kluzišť. V roce 2011 město nechalo kvůli špatnému stavu zbourat památkově chráněný zimní stadion na Štvanici, po jeho demolici se Nikolajka stala nejdéle fungujícím stadionem v metropoli.

Fotogalerie
6 fotografií