Správa železnic chystá kompletní přestavbu nádraží spolu s pražským magistrátem, který zde připravuje nový dopravní terminál. Železniční část projektu zahrnuje kompletní rekonstrukci stanice. V plánu je rekonstrukce nádražní budovy včetně odbavovací haly, dále nástupišť, podchodů, technologických zařízení či železničního spodku i svršku. Stanice včetně nástupišť by měla být kompletně zastřešená.

Parkovací dům

Celé nádraží a jeho okolí by v následujících letech měly čekat další proměny, které připravuje hlavního město. Na střeše budovy má vzniknout autobusový terminál, v plánu je P+R parkovací dům pro 1000 aut a nová lávka přes železnici, která má spojit Smíchov, Radlice a novou čtvrť Smíchov City, vznikající mezi nádražím a ulicí Na Knížecí.

 

Předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) v minulosti plánovala, že by se do přeměněného areálu nádraží mohly přesunout sídla Správy železnic, Ředitelství silnic a dálnic, ministerstva dopravy a Českých drah. Současné vedení ministerstva dopravy se zatím k tomuto projektu nevyjádřilo.

Video
délka: 00:28.39
Video se připravuje ...

Současné vlakové nádraží na Smíchově dozná do budoucnosti kýžených změn k lepšímu. Terminál Smíchov by se měl stát největším dopravním uzlem v celé Praze. 19.11.2019 David Zima

Fotogalerie
35 fotografií