Mikeska rezignoval ze zdravotních důvodů. „Jsem po operaci páteře, mám problémy sedět dlouho u počítače a trochu mě dorazil covid. Čekám na operaci kolena, takže musím zvolnit,“ řekl a poděkoval všem dosavadním kolegům za spolupráci. Dodal, že nadále zůstane zastupitelem a bude působit v komisích, výborech a dalších funkcích. Mikeska mimo jiné v letech 1994–1998 působil coby starosta Prahy 3.

Na jeho místo zvolený Dobeš v radě působil jako neuvolněný radní pro finance, který za svou funkci nepobíral plat. Nyní bude funkci vykonávat na plný úvazek a kromě financí a rozpočtu bude mít stejně jako Mikeska v gesci i územní rozvoj. Veřejnosti je nicméně také známý coby ministr dopravy ve vládě Petra Nečase (ODS). V letech 2011–2012 tento post vykonával coby člen Věcí veřejných.

Dobeš ke svým motivacím řekl, že v době pandemie koronaviru se rozhodl věnovat naplno svým podnikatelským aktivitám. Nyní jsou již podle něj firmy stabilizované a on je připraven přenechat jejich každodenní řízení jiným a plně se věnovat práci na radnici.

Metro D

Jako hlavní priority do konce volebního období z hlediska územního rozvoje vnímá dokončení jednání o příspěvcích developerů na vybudování veřejné infrastruktury u velkých stavebních projektů, jako jsou ty v areálu Nákladového nádraží Žižkov. „Je třeba aktivně jednat s hlavním městem Prahou a velkými developery,“ řekl. Dodal, že chce dále prosazovat to, aby na Žižkov vedlo budoucí prodloužení připravované linky metra D. Z hlediska financí se opět zaměří na přípravu rozpočtu s vyrovnanými běžnými příjmy a výdaji.

Jde o další z řady změn ve vedení Prahy 3. Loni v radě kromě Dobeše skončila pirátská radní Jana Belecová poté, co ji na návrh její vlastní strany odvolali zastupitelé. V radě ji za Piráty vystřídal dosavadní předseda finančního výboru Jan Bartko, pirátský klub ji také vyloučil ze svých řad. O rok dříve na funkce v radě rezignovali Anna Kratochvílová a Jiří Svrček (oba Piráti), které nahradili František Doseděl a právě Belecová.

Video
délka: 01:23.77
Video se připravuje ...

Praha 3 představila novou vizuální identitu včetně nového loga. Jak se vám líbí? (2020) ÚMČ Praha 3, Petr Koll

Fotogalerie
6 fotografií