Silnice a chodníky jsou uklízeny v několika tzv. pořadích. V prvním vyjedou sypače a pluhy na nejdůležitější komunikace a chodníky, zejména v okolí úřadů, nemocnic, škol či nádraží a stanic metra. Uklizeny musí být do dvou hodin od výjezdu. V druhém pořadí silničáři uklízí zbývající komunikace druhé třídy a ve třetím pořadí ty zbylé.

Ve středu v 15:00 byl vyhlášen výjezd na likvidační posyp motoristických komunikací prvního pořadí, který probíhal po celou noc a pokračoval i v ranních hodinách. Ve 22:00 byl vyhlášen likvidační posyp motoristických komunikací II. a III. pořadí, který nebyl dosud ukončen. Vozovky na území Prahy jsou mokré po chemickém ošetření a sjízdné,“ uvedla Lišková.

Při úklidu byla nasazena veškerá technika, tedy 73 sypačů a 51 dalších strojů. „Na nemotoristických komunikacích probíhá ruční úklid s použitím i menší techniky,“ doplnila mluvčí.

TSK na konci loňského října uvedla, že na zimní údržbu silnic a chodníků má připraveno 24 000 tun soli a solanky, 127 strojů včetně sypačů a připravena je více než tisícovka zaměstnanců. Na některých místech funguje i automatický protinámrazový systém. Poslední zimní údržba vyšla na 906 milionů korun, silničáři měli připraveno 24 639 tun soli a 380 tun roztoku chloridu vápenatého. Použito bylo pouze 3691 tun soli a 1138 tun chloridu vápenatého.

Video
délka: 03:01.31

Praha je na zimu připravena, potvrzuje Milan Slunéčko z DPP a mluvčí TSK Barbora Lišková. Tadeáš Provazník

Fotogalerie
34 fotografií