Problém podle místostarosty Prahy 3 Ondřeje Ruta (Zelení), který na pochybení upozornil, nastal v tom, že pošta k seznamu nájemníků se SIPO příkazy na prosinec omylem přidala i listopadový, takže inkaso se zdvojilo. „Za městskou část Praha 3 bych se chtěl omluvit všem, které toto postihlo, byť nejde o chybu na straně městské části nebo správcovské firmy,“ napsal Rut.

Co teď?

Lidé, kterým zdvojená platba odešla, se mají podle místostarosty obrátit e-mailem s přiloženým výpisem z účtu na správcovskou firmu, kterou je Správa zbytkového majetku vlastněná městskou částí. Správa jim na stejné číslo účtu, které by měli pro jistotu uvést i v těle e-mailu, peníze co nejrychleji vrátí.

Na firmu se podle Ruta mají obrátit i ti nájemníci, kterým druhá platba neodešla z důvodu nastaveného limitu, aby bylo možné chybu napravit. „V případě, že platíte SIPO hotově na poště, požádejte o vystavení tzv. částečného dokladu, kde vám bude tato duplicitní platba stornována. Následně již provedete úhradu, jak jste zvyklí,“ dodal místostarosta. Vyjádření k události Česká pošta zatím neposkytla.
Video
délka: 00:17.41

V žižkovském informačním centru vystavují originální žižkovský betlém. David Zima

Fotogalerie
6 fotografií