Nejspíš ve vysoké rychlosti napálila dodávka převážející led do auta silničářů na 78,5. kilometru Pražského okruhu ve směru k dálnici D1. „Řidič dodávky z dosud nezjištěné příčiny narazil do mobilního dopravního značení (vozidla ŘSD se šipkou označující směr jízdy), které upozorňovalo na odstavené vozidlo,“ uvedli na twitteru policisté. Kabinu dodávky prudký náraz úplně zdemoloval, řidič v ní zůstal zaklíněn. „Jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela bylo na první pohled patrné, že muž nepřežil. „Čekáme na zadokumentování nehody policií, poté muže budeme vyprošťovat,“ řekl pro Blesk.cz. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů ze středních Čech a v rámci mezikrajské pomoci také jednotka pražských hasičů z Modřan.

Na místě se teď tvoří ve směru k dálnici D1 dlouhé kolony, řidiči museli počítat se zdržením. „Z důvodu vyšetřování dopravní nehody a odstraňování jejích následků je v místě omezen provoz vozidel,“ dodali policisté. Podle Národního dopravního informačního centra byl provoz na Pražském okruhu směrem k dálnici D1 obnoven jedním pruhem kolem 18:30.

Fotogalerie
35 fotografií