Vybraná společnost kromě rozšíření Jižní spojky bude rovněž řešit propojení připojovacích a odbočovacích pruhů, aby v každém směru byly tři jízdní pruhy. Na vytvoření studie má podle smlouvy devět měsíců od jejího zveřejnění.

Na Jižní spojce budou také doplněny sjezdy a nájezdy v severovýchodní části křižovatky s Vídeňskou směrem k Michelské ulici. Upraven bude připojovací pruh křižovatky Jižní spojky s 5. května ve směru z ulice 5. května, kde zároveň vznikne nový odbočovací pruh a rampa na most přes Jižní spojku a bude upravena silnice u benzínové pumpy. Postaveny budou nové protihlukové stěny.

Technická správa komunikací (TSK) letos v listopadu nechala na Jižní spojce postupně opravit tři sjezdy, a to na Chodovskou, V Podzámčí a Modřanskou ulici. Odfrézována byla vozovka v tloušťce deseti centimetrů, opraveny podkladní vrstvy a položen nový asfaltový povrch.

Městský nebo také vnitřní okruh funguje v úseku z Pelc-Tyrolky tunelem Blanka směrem na Prahu 6 a 5 a Strahovským tunelem a Mrázovkou k Barrandovskému mostu a dále po Jižní spojce. Na východě města končí Štěrboholskou radiálou. Uvnitř okruhu žije zhruba půl milionu obyvatel. První část okruhu začala fungovat v 80. letech, naposledy byl v září 2015 otevřen tunelový komplex Blanka.