Riskantní manévr se podařilo na palubní kameru zachytit Zdeňku A. Ten jel v pondělí kolem 20:30 Argentinskou ulicí v Praze 7 směrem do centra, když se proti němu - v protisměru - vyřítilo auto z Jankovcovy ulice. Pohotově dupl na brzdu a začal troubit, aby zmateného řidiče upozornil. 

Ten si svůj omyl zřejmě uvědomil a auto otočil. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo, řidič měl štěstí, že další auta od něj byla ještě relativně daleko. Zdeněk pak řidiče následoval, aby zjistil jeho registrační značku. Řidič z Argentinské odbočil do Plynární, kde vjel ještě nepochopitelně polovinou auta na tramvajový pás, načež odbočil do Jablonského ulice, kde zaparkoval. „Za volantem seděl 40-50letý muž. Chápu že se člověk splete, ale vjet na tříproudou silnici do protisměru a následně na tramvajový pás a pak do zákazu vjezdu...,“ nechápe Zdeněk. 

Přestupek pak nahlásil na policii. „Původně jsem to řešit nechtěl,ale pak jsem si uvědomil, že až se půjdu projet na motorce a pána znovu potkám, může to dopadnout úplně jinak,“ uvedl pro Blesk.cz. Řidič teď bude mít co vysvětlovat. „Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení o přestupku a v současné chvíli se jím zabýváme,“ řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Podívejte se na riskantní manévry řidiče:

Video
délka: 00:29.52

Řidič vjel s autem do protisměru na Argentinské v Praze 7, 20. července 2020. Zdeněk A.

Fotogalerie
6 fotografií