Projekt město připravuje už delší dobu a spolupracovalo na něm s obyvateli. „Je to pilotní projekt revitalizace pražských sídlišť. Ta mají pozitivní aspekty, jako je dostatek zeleně, ale pak je tu i zanedbanost, nečitelnost toho prostoru nebo bariérovost," řekl Scheinherr.

Projekt má podle něj sloužit jako modelový příklad znovuoživení sídlišť. Lidé podle něj na sídliště pouze přijedou, přespí a zase odjedou do práce, ale netráví tam volný čas. „Chceme to změnit," řekl Scheinherr.

Plán počítá s novými povrchy silnic a širšími chodníky, které budou bezbariérové. Na sídlišti bude vysazeno 250 stromů a vzniknou tam nové louky nenáročné na údržbu. O plochy kolem domů by se měla starat sdružení vlastníků jednotek a o plochy ve vnitroblocích městská část.

Celkové investiční náklady jsou odhadovány na 386,9 milionu korun. Cena zahrnuje pouze náklady spojené s výstavbou. Praha 14 má v této lokalitě také připraven například projekt na zlepšení nakládání s dešťovou vodou nebo oplocení areálu mateřské školy.

Fotogalerie
8 fotografií