„Jedná se o metropolitní prioritu a jedno z klíčových území budoucího rozvoje města, které lze charakterizovat jako významné obvodové centrum s potenciálem centra celoměstského,“ píše se v dokumentu. Pozemky jsou rovněž klíčovou spádovou oblastí, neboť zde vznikne stanice metra D.

Pro západní část území by měl být nalezen vhodný a kvalitní způsob využití a zástavby s požadavky na dostatek veřejných prostranství. Ve východní části bude ve studii prověřen primárně nezastavitelný charakter území, kdy se předpokládá, že právě v této části území mohou být přírodní otevřená sportoviště a parky.

Loni začal geologický průzkum nové trasy D. V první fázi vznikne metro mezi Pankráci a Novými Dvory a pokračovat pak bude do Depa Písnice. V budoucnu má být postaven úsek z Pankráce na náměstí Míru. Kam povede případně metro z náměstí Míru, zatím nebylo rozhodnuto. Jednou z variant bylo náměstí Republiky, podle druhé by měla trasa zamířit na Žižkov a dále do Vysočan. Celková předpokládaná cena je 72,6 miliardy korun a investorem je dopravní podnik.

Fotogalerie
16 fotografií