Nová servisní hala má dvě koleje a je vybavena portálovými, nově také mostovými jeřáby, zvedáky, servisními lávkami i kanály, které umožňují zvednout a opravovat libovolný typ tramvaje současně shora i zdola. Takové vybavení je potřebné, protože nízkopodlažní tramvaj, má nemalé množství technických zařízení umístěných na střeše. Disponuje dvojicí kolejí a vejdou se do ní naráz až čtyři článkové tramvaje.

Nová hala po půl století

Zbudování haly navazuje na projekt velkokapacitního odstavného kolejiště, které podnik v areálu postavil na nepoužívaném fotbalovém hřišti, a které zprovoznil přesně před rokem. Hala bude sloužit pro těžkou i běžnou údržbu vozů. Novou halu postavil DPP po 52 letech, naposledy byla vystavěna hala právě v Hostivaři, a to v roce 1968.

Investice do nových tramvajových tratí a  moderně vybavených servisních kapacit stály v minulosti na druhé koleji. Pokud chceme mít v Praze MHD na špičkové úrovni, musí i servisní zázemí odpovídat počtu vozů a úrovni 21. století. Nová opravárenská hala u odstavného kolejiště je v tomto směru první vlaštovkou,“ řekl při uvedení haly do zkušebního provozu Adam Scheinherr (Praha Sobě), náměstek primátora pro oblast dopravy.

Dříve tu byly rybníky

Hala je kvůli vysoké hladině spodních vod založena na pilotách, což stavbu zdrželo. V minulosti totiž v místech Ústředních dílen DPP v Hostivaři bývala rybníkářská oblast. Původně bylo otevření naplánováno na začátek letošního roku.

Nová vozovna

„Než vybudujeme novou vozovnu v Hloubětíně, tato hala nám společně s velkokapacitním kolejištěm výrazně pomůže zvládat běžnou údržbu tramvají,“ uvedl šéf DPP Petr Witowski. Dodal, že pro novou vozovnu Hloubětín už má DPP všechna potřebná stavební povolení. První etapa výstavby by mohla začít už ve druhé polovině letošních letních prázdnin.

Hloubětínská vozovna, která byla paradoxně nejmladší z pražských tramvajových vozoven, byla zbudovaná v roce 1951. Poslední roky se však nacházela v tristním stavu. Dopravní podnik ji proto nechal loni v létě zbourat. Na jejím místě by měla vzniknout nová, jejíž cena se odhaduje do dvou miliard korun.

Fotogalerie
30 fotografií