Plán DPP počítá s tím, že Nové Holešovice Development spolu s DPP založí podnik, který bude mít na starosti rekonstrukci stanice metra i stavbu kanceláří a bytů v okolí. Karlín Group v oblasti vlastní pozemky, stejně jako DPP a hlavní město, podle podniku je tak logické partnerství právě s touto firmou. CPI, která má v oblasti rovněž plány, nicméně uvedla, že měl podnik vypsat veřejnou soutěž. Antimonopolní úřad loni zamítl první stížnost CPI a podle dnešního zjištění deníku E15 nyní i podaný rozklad.

„Ještě je zpracovávána jedna ekonomická analýza, abychom si byli stoprocentně jisti. Odhaduji, že někdy v červnu by to mohlo být podepsáno,“ řekl Scheinherr. Dodal, že nyní už z pohledu města podpisu nic nebrání a jde jen o to se domluvit s partnerem na podpisu. „Jsem hrozně rád, že nám antimonopolní úřad dal za pravdu i v rozkladovém řízení a že to potvrzuje správnost našich kroků,“ dodal.

Postup DPP loni kritizovaly Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) a opoziční strany v pražském zastupitelstvu. Podnik v té souvislosti nechal vypracovat dvě dodatečné právní analýzy, které podle zástupců vedení firmy potvrdily správnost postupu. Generální ředitel DPP Petr Witowski v minulosti uvedl, že obdobný model spolupráce by se měl v budoucnu využít i při rozvoji dalších stanic metra, protože vedení podniku jej považuje za nejlepší způsob zhodnocení majetku, který je běžný i v zahraničí.

Fotogalerie
6 fotografií