„Ano, bohužel umřel bratr mého dědečka,“ odpověděl Blesku Václav Kočka nejmladší, který nyní stojí v čele Matějské pouti. „Zhruba čtyři roky se potýkal s vážnými zdravotními problémy,“ přiblížil s tím, že v současné době řádící pandemie koronaviru s jeho úmrtím nijak nesouvisí. Pohřeb prý rodina plánuje v rodinném kruhu.

Neštěstí za neštěstím

V poslední době se zdá, že nejslavnější rodinu kolotočářů, která už dlouhá desetiletí stojí za fungováním Matějské pouti, pronásleduje jedno neštěstí za druhým. Jedno úmrtí následuje druhé. V říjnu 2008 v klubu Monarch při křtu knihy Jiřího Paroubka zastřelil podnikatel a svého času také majitel fotbalového klubu FK Dukla Bohumír Ďuričko provozovatele lunaparku a mladšího syna Kočky staršího Václava (†40).

V roce 2018 veřejnost šokovala zpráva o úmrtí dalšího z členu rodinného klanu, Jana Kočky ml. (†28). Ani ne tak tím, o koho se jednalo, jako spíše o událost, při níž mladší příslušník prominentního rodu zemřel. Na dálnici D11 vjel totiž svým luxusním mercedesem do protisměru, kde se srazil s nákladním vozem. Ani jeden z účastníků nehody nepřežil, přičemž u Kočky byla v krvi toxikologicky prokázaná přítomnost omamných látek, zrovna tak, jako alkoholu.
Video
délka: 03:45.94

Pohřeb Jana Kočky (†28): Kočár s rakví, průvod Prahou a emoce rodiny! redakce Blesk

Další obrovská rána zanedlouho potkala právě Václava Kočku nejmladšího. Ten se před dvěma roky stihl těšit z narození syna Venouška pouhých šest dnů. „Zvadl něžný bílý květ, dříve nežli poznal svět,“ je napsáno u nejmladšího člena rodiny na hrobě.

Fotogalerie
79 fotografií