Celá situace začala tím, že řidič tramvaje upozornil jednoho cestujícího, že nedodržuje mimořádné nařízení. Všichni cestující mohou cestovat pražskou MHD pouze se zakrytým nosem a ústy. To se ale muži nelíbilo: „Na toto sdělení podezřelý reagoval tak, že vytáhl téměř třiceti centimetrový nůž a začal řidiče ohrožovat,“ popsala nebezpečnou situaci mluvčí pražské policie Lucie Drábková a dodala, že cestující zavolali policii: „Poté, co na místo přijela naše hlídka, začal být muž ještě agresivnější,“ popsala nebezpečnou chvíli mluvčí.

„S nožem se pak rozešel proti hlídce, policisté jej proto střelili do nohy,“ vysvětluje, proč se v Praze střílelo. Útočníka hlídka zajistila a převezla do nemocnice, poté následoval výslech.

V pátek policejní mluvčí Jan Daněk médiím sdělil, že „kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro trestné činy nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a násilí proti úřední osobě.” Ze strany policie byl také podán podnět k vzetí dotyčného do vazby.

Video
délka: 00:45.32

V tramvaji ohrožoval muž cestující nožem. Přivolaní policisté jej střelili do nohy. Oliver Cuadra

Z tramvajové zastávky Palackého náměstí do zastávky Výtoň byl dočasně omezený provoz. Toto omezení se týkalo linek 2, 3, 7, 17, 21 a tramvaje byly do 18:56 odkloněné.

Fotogalerie
13 fotografií