Stála u vánočního stromečku v mateřské školce a s mrňaty právě nacvičovala vánoční besídku, když se najednou bez jakéhokoliv vnějšího podnětu skácela k zemi. Mladé paní učitelce se zničehonic zastavilo srdíčko. Vyděšení kolegové hned zavolali záchranáře a snažili se ji s pomocí operátorky na telefonu oživit. 

„Záchranáři na ni po příjezdu navázali a pokračovali v oživovacích pokusech, nezbytné medikaci, defibrilátorem podali nejdřív několik výbojů. Ženu připojili na umělou plicní ventilaci a transportovali do sanitního vozu,“ popsala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Ani tehdy ale komplikace neskončily – nebohé ženě se totiž srdce zastavilo ještě dvakrát! „Boj o život tak pokračoval i v sanitě, kde bylo nutno srdce defibrilovat dalšími výboji. Poté se začal stav ženy lepšit a bylo ji možno rychle transportovat do spádové nemocnice,“ dodala mluvčí. O dvě hodiny později, když už žena byla oběhově stabilní, ji pak záchranáři převezli na specializované pracoviště. Velmi neobvyklý případ si záchranáři budou ještě dlouho pamatovat – to, že se ženu třikrát podařilo oživit, je pro ně hotový předvánoční zázrak.